Бути добрим зовсім не означає бути корисним або зручним для інших, це означає бути щирим у своїх вчинках

Усе дитинство мене навчали, що потрібно завжди всім допомагати, поступатися місцем, пропускати в дверях, у черзі, потрібно бути добрим і чемним.

А що означає бути добрим? Завжди поступатися своїми інтересами заради бажань інших? Мене так навчали. В результаті, я виросла абсолютно залежною від думки інших людей. І зараз розумію, що я не добра, а зручна і корисна для інших, яка є знахідкою для не зовсім добросовісних людей.

Я виросла з думкою, що мене будуть любити лише за щось, коли я буду доброю і слухняною. Але хіба це про доброту і щирість?

Ні, на жаль, це я зрозуміла лише у 25 років. Оцінюючи своє життя і відношення людей до себе, я зрозуміла, що завжди намагалася догодити людям, потрібно лишитися після роботи – добре, немає проблем, потрібно виконати за когось роботу – добре, немає проблем і так завжди. А найголовніше, що я завжди робила це щиро з думкою, що роблю хороші справи, а насправді, я просто не любила себе.

Коли мені говорили, що егоїзм – це добре, я вважала, що це погано і мені знадобилися роки, аби я зрозуміла зворотнє. Здоровий егоїзм завжди має бути, ти маєш найперше жити і діяти в своїх інтересах, ти маєш себе любити і поважати, в тому числі свої потреби. А люди всі однакові, якщо ти можеш вирішити їхні проблеми, то чому вони самі вони можуть їх  вирішити, просто інколи щось потрібно робити для цього, звичайно найлегше на когось перекласти відповідальність.

Чому я так бурхливо реагую на цю тему? Відповідь проста, я 25 років жила для когось і з думкою, що я хороша людина, бо роблю все для інших. І в якийсь момент, коли я вкотре до 12-ї години ночі робила не свою роботу, при цьому всі сприймали це як належне і ніхто навіть, дякую, ніколи не говорив, я зрозуміла, що щось не так у моєму житті, бо живучи для інших – я все одно нещасна.

Зранку я написала заяву на звільнення і декілька місяців була без роботи, при цьому зустріла море критики, що я неправильно вчинила і чому я звільнилася. Тут в мене виникло друге питання, чому я маю щось комусь пояснювати і питати дозволу? Люди так звикли, що я завжди під рукою і мною так зручно керувати, що, ясна річ, ніхто не хотів випускати мене з-під контролю.

Але я не зупинилася, ретельно вибирала роботу, якою дійсно хотіла займатися, колектив, в якому я буду працювати і що я можу сказати, зараз я щаслива, я займаюся тим, чим хочу я, тим, що приносить мені задоволення. Мої колеги відносяться до мене як до рівного собі і ніхто більше не дозволяє використовувати мене та мій час у свої цілях і при цьому, я вважаю все одно себе доброю людиною.

Якщо в когось виникають подібні відчуття своєї неповноцінності, не чекайте, починайте щось міняти у своєму житті, керуйтеся насамперед своїми інтересами і бажанням, не ведіться на маніпуляції інших людей. Ви нікому, нічого не винні. Все, що ви можете зробити для себе, так це бути щасливим.

Бути добрим зовсім не означає бути корисним або зручним для інших, це означає бути щирим у своїх вчинках і словах.

Удачі у всіх ваших починаннях і любіть себе, а потім вже всіх інших.

 

Оцініть статтю
NewsRegion
Бути добрим зовсім не означає бути корисним або зручним для інших, це означає бути щирим у своїх вчинках