Потрібно ставити на перше місце свої інтереси

Коли ми були маленькими нас завжди навчали, що потрібно ділитися і допомагати один одному. Насправді дуже хороші  і правильні речі, але чи завжди люди потребують нашої допомоги?

Це та сама історія як і з подарунками, я обожнюю дарувати подарунки, мене захоплює весь процес від моменту вибору презента до споглядання реакції на нього, я завжди намагаюся вгадати максимально точно, що хоче людина саме в цей період свого життя. Але я якось я задумався, що мені подобається більше: робити щасливими людей чи тішитися від того, що я молодець,  придумав такий класний подарунок. В якийсь момент мені здалося, що це потрібно більше мені, ніж людям, я хочу відчувати свою важливість для них.

Теж саме і з допомогою, це просто прояв доброти і бажання допомогти людині абсолютно без якихось прихованих мотивів чи бажання бути потрібним, корисним, а якщо ти потрібний, то тебе будуть любити. Ми ніби заслуговуємо любов, але це так не працює, любов має бути безумовною, вона не залежить від твоїх можливостей або інших зроблених чи незроблених хороших справ.

Є ще інший варіант, коли ми хочемо бути супергероєм для близьких людей, намагаємося вирішити всі їхні проблеми, але нас про це ніхто і не просив. В такому випадку є два варіанти розвитку подій, в першому, нами будуть користуватися, тому що по-першому поклику ми прийдемо і вирішимо всі проблеми, хто від такого відмовиться? В іншому випадку, ми одразу намагаємося допомогти, але чи просила нас людина про це, можливо їй не потрібна наша допомога і це буде її лише злити, бо ми ліземо не у свої справи.

Рішення насправді дуже просте, насамперед потрібно допомагати собі, а ми це не дуже вміємо робити, бо завжди все для інших, нас так вчили, ми не вміємо відмовляти, будь-то робота чи особисте життя. Потрібно виростити в собі здорового егоїста, від цього буде всім краще, а насамперед нам самим. По-друге, інколи потрібно просто бути поруч, підтримка може бути найкращою допомогою і з вірою людина сама зможе все владнати. Але, коли вас серйозно попросять про допомогу і ви будете в змозі виконати прохання, то ніколи не відмовляйте, повірте, в такому випадку людина завжди буде вдячна вам.

Отже, маленьке резюме, звичайно потрібно допомагати людям, але спочатку завжди потрібно ставити на перше місце свої інтереси, жертовність звісно добре, але це не про щастя, перед тим, як кидатися самому вирішувати чужі проблеми, створіть такі умови, щоб людина сама змогла розібратися зі своїми проблемами, по-іншому самостійність не здобувається і лише в тому випадку, коли вас просять про допомогу і ви розумієте серйозність ситуації – не відмовляйте, а зробіть все можливе, щоб допомогти.

 

Оцініть статтю
NewsRegion
Потрібно ставити на перше місце свої інтереси