Так старалася приготувати все найкращим чином для дитячого свята, а в результаті ще й винною лишилася.

Правильно кажуть, що дружба дружбою, а робота роботою. Ніколи не можна змішувати ці речі, бо ні дружби не буде, ні нормальної роботи.

Про цю тему заговорила, бо не так давно потрапила в одну ситуацію, коли хотіла допомогти, а вийшла ще й винна.

Я працюю кондитером і інколи беру замовлення додому, переважно це всі замовники, які прийшли за рекомендаціями та відгуками. Для родичів та близьких людей намагаюся робити подарунки у вигляді тортів або інших солодощів безкоштовно.

Стосовно мого негативного досвіду співпраці з родичами, ситуація була наступною, моя двоюрідна сестра вирішила зробити своєму старшому сину дитяче свято. Роблять святкування у кафе, але так званий солодкий стіл потрібно окремо замовляти і вона звернулася до мене. Я часто роблю безкоштовні замовлення, але не в цьому випадку, це ж не тортик спекти, щоб з ним у гості прийти, це приготувати різноманіття солодощів для святкування дня народження. Це повноцінне замовлення і звичайно воно має бути оплачене.

Даша, так звали мою двоюрідну сестру, приїхала до мене і ми обговорили всі деталі, вибрали, які саме солодощі будемо готувати і про ціну, скільки це все коштуватиме. Продукти я мала купувати сама, тому що найкраще знаю, чого і скільки мені потрібно.

Замовлення було немаленьке, тому я заздалегідь взялася до підготовки, скупилася продуктами і почала випікати заготовки. В додачу я вирішила ще спекти додатковий тортик, чисто від себе, за нього я грошей не брала.

На вказаний день все було готове, приїхала Даша і ми все повантажили в машину, я дуже хвилююся аби все всім сподобалося.

Минув тиждень і я мала зустріч зі спільними знайомими і вони розповіли мені не дуже приємні речі. Даша всім говорила, що не очікувала від мене, що я візьму з неї гроші, вона думала, що я все приготую безкоштовно. Більше того, вона говорила, що я взяла ще й по підвищеній ціні, за ті самі гроші в інших кондитерських можна було зробити вдвічі більше десертів.

Моєму обуренню не було меж, я взяла по міняльному тарифі, ще й торт безкоштовно спекла. Це ж не для домашнього свята, Даша робила бенкет з запрошеними гостями, а хотіла, щоб я все зробила безкоштовно, це вже нахабність. Кожна праця має бути оплаченою.

Тим більше, дякувати мені, що я все так гарно підготувала, все всім сподобалося, а за спиною розповідати, яка я погана і заробляю на близьких людях, от і тобі і родичі.

Після цього випадку я вирішила, що більше не матиму справ ні з родичами, ні з друзями, а то хочеш як краще, а виходить як завжди.

А яка ваша думка, з ким вам більше подобається працювати, з абсолютно чужими людьми чи з родичами, бо тут, як кажуть дві сторони однієї медалі.

Інколи з родичами легше домовитися про якісь деталі, але якщо ви дійсно хочете професійно розвиватися і працювати, то краще будувати свої відносини чисто у формальних рамках, бізнес є бізнес. Так буде краще для всіх, а насамперед для вас.

Тепер, коли мене просять родичі про якесь замовлення, то я ввічливо відмовляю, життя навчило.

Оцініть статтю
NewsRegion
Так старалася приготувати все найкращим чином для дитячого свята, а в результаті ще й винною лишилася.