Як відмовити людям у послузі, при цьому зберегти здорові стосунки?

Ми всі хочемо бути успішними, але питання в тому, яку ціну ми готові заплатити за наш успіх.

Я почала працювати з шістнадцяти років, влаштувалася особистим помічником в одній невеликій фірмі, ця робота не була якоюсь надзвичайною, але головне, що заробивши перші власні кошти, я зрозуміла їхню реальну ціну і почала відноситься до них зовсім по-іншому.

Потім я поступила в університет, а вечорами працювала офіціанткою, ніколи не сиділа на місці і результат не змусив себе чекати, в двадцять років я стала повністю фінансово незалежною і сама оплачувала собі квартиру.

Саме в цей період я зустріла свого майбутнього чоловіка, він працював в сфері ІТ-технологій, у нас були спільні цілі, однакові погляди, він був теж цілеспрямований і досяг усього сам.

Ми створили свою родину, жили щасливо і спокійно, дивилися в одному напрямку, але кожний був реалізований у своїй сфері. Через деякий час ми купили квартиру, свою квартиру, самі, без будь-якої допомоги.

Але знаєте як це буває, коли інші дуже ласі до твого успіху і з ні від куди з’являються старі друзі, далекі родичі і всім щось потрібно, допомога, пожити, ми ж такі багаті, що нам немає куди грошей подіти вони просто з неба нам звалилися. Я не проти допомогти, але коли людина палець об палець не вдарила і приходить за допомогою, то я маю лише одне питання, чому я для вирішення своїх проблем працюю весь свій можливий час, а інші, навіть не намагаючись щось зробити для вирішення проблеми, просто приходять з фразою допоможіть, ви ж багаті, маєте можливість і при цьому, коли ти відмовляєш, то стаєш ворогом народу, бо ти повинен допомагати, повинен.

Поясніть мені, будь ласка, в чому проблема, у вихованні, коли батьки завжди задовольняли всі потреби своїх дітей і ті, як наслідок виросли абсолютно несамостійними і нездатними вирішувати свої проблеми, а по колишньому просто ідуть до людини, щоб та вирішила за неї всі її проблеми.

У вас бували такі ситуації, коли у вас просто вимагають допомоги, а коли ти відмовляєш, то ще й ображаються на тебе? Підкажіть як правильно вести себе в таких ситуаціях, як пояснити людям, що тобі нічого з неба не звалилося і твій рівень життя це результат тривалої і клопіткої роботи над собою, як навчити їх працювати і самостійно вирішувати всі свої проблеми.

За рік часу проживання у новій квартирі уже декілька разів у нас зупинялися родичі, при цьому такі родичі, яких ми бачили перший раз у житті, ну і мені це трохи надоїло і ми почали відмовляти, знали б ви, які слухи пройшлися містечком, проте більше непроханих гостей у нас не було, інколи прямо відмовляти – це реально дієвий спосіб вирішити проблеми.

Оцініть статтю
NewsRegion
Як відмовити людям у послузі, при цьому зберегти здорові стосунки?